Doplněk stravy

Nedostatek testosteronu a andropauza se týkají všech mužů, přitom mají snadné řešení

Oba zmíněné termíny zní odborně, ale nejde o nic jiného, než o období v životě, kdy dochází k poklesu tvorby pohlavních hormonů. Znát můžete také termín přechod. Máme několik tipů, jak nedostatek testosteronu řešit:

Nedostatek testosteronu a andropauza se týkají všech mužů, přitom mají snadné řešení

Ať už se bavíme o ženách nebo mužích, andropauza i menopauza mají mnoho společného. Objevují se přibližně kolem 45-55 roku života, a nesou s sebou podobné obtíže. Nedostatek testosteronu u mužů ve společnosti není příliš diskutované téma. Přesto se nikomu nevyhýbá. Rozdíl je ale v tom, že každý muž vnímá projevy andropauzy jinak. Může to být třeba:

Ztráta energie a pocit vyčerpání

Nejčastějším projevem andropauzy, kdy dochází k úbytku testosteronu, je únava. Najednou už toho nelze zvládnout tolik, co dřív. Ubývá fyzická i psychická síla, a tato ztráta energie je doprovázena větší potřebou spánku. A navazují další obtíže – špatná nálada, podrážděnost, menší odolnost vůči stresu. 

Z fyzických projevů lze zmínit návaly horka, pocení, ale také počínající problémy pohybového aparátu.

Menší libido a ztráta touhy

Nedostatek testosteronu s sebou nese nepříjemnosti v oblasti sexuálního života.  Jedná se jak o horší fyzický výkon, tak o menší libido. Na první dobrou by vás proto možná napadlo, že řešením by bylo užívat testosteron v tabletách. Takto to bohužel nefunguje, protože hormony si lidské tělo vyrábí samo, a jejich případné umělé doplňování do organismu je využívá jen v případě vzácných a vážných onemocnění, samozřejmě pod dozorem lékaře.

Nedostatek testosteronu se proto v běžné praxi snažíme potlačit, a povzbudit jeho přirozenou tvorbu.

Testosteron podpoří bylinky i minerály

Tvorbu testosteronu v těle je možné podpořit hned několika přírodními prostředky. Právě tento mužský hormon má na starosti vše, co dělá muže mužem. Základem je doplnit minerály a vitamíny, aby se podpořilo celkové mužské zdraví. Těmi hlavními jsou zinek, selen a hořčík. 

Z rostlinných výtažků nelze nezmínit ženšen. Je to skutečný nakopávač energie, který je několikanásobně povzbudivější, než třeba káva. Také ale probouzí sexuální touhu a zlepšuje výkon. Na rozdíl od kávy s sebou nenese nepříjemné vedlejší účinky a především působí dlouhodobě. 

Kromě doplňků stravy se zaměřte na životosprávu

Pravidelný a dostatečný spánek zde hraje klíčovou roli. Testosteron se tvoří hlavně během spánku. Pokuste se každý den usínat i vstávat ve stejnou dobu, a udělat si v tomto rutinu. Muži po padesátce by měli spát nejméně 8h denně! 

Pro zlepšení fyzické i psychické kondice je samozřejmostí zařadit i pravidelný pohyb. Tělesná aktivita totiž nastartuje tvorbu hormonů.

Velmi podstatným krokem k tomu, jak se cítit skvěle, bez ohledu na věk, je čistá hlava. Snažte se maximálně odbourat stres a vyhnout se situacím, které vám drásají nervy. Právě psychická zátěž je příčinou mnoha vážných potíží, a přitom ji lze účinně podpořit pomocí vitamínů a minerálů. 

Proman balení

ProMan PLUS

Přirozená podpora testosteronu

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan PLUS ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč, nic víc. Vaše zkušební balení obdržíte rovnou do vaší schránky.

Načítám formulář

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

Oleksandr Hlazachev, Kladno

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Filip Sviták, České Budějovice

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky