Doplněk stravy

Návaly horka u mužů způsobuje i andropauza. Jak ji poznáte?

Ne každý ví, že andropauza, neboli přechod, se týká úplně všech. Velmi nepříjemným projevem jsou návaly horka u mužů. Jak si s nimi poradit se dozvíte v tomto článku.

Návaly horka u mužů způsobuje i andropauza. Jak ji poznáte?

Mužský přechod se nikomu nevyhne, ne každý ho však zaznamená

Zatímco ženy si obvykle vypijí kalich hořkosti během menopauzy až do dna, u mužského pohlaví je to jiné. Andropauza se sice týká všech mužů, ale část z nich si jejích projevů skoro ani nevšimne. Během přechodu dochází k hormonální bouři a s tím, jak se hladina hormonů výrazně mění, můžeme vidět lecjaké projevy na psychice i na těle. 

Pro někoho je náročnější vypořádat se se změnou nálad, jiné muže trápí spíše přibírání na váze a ztráta kondice. Dobrou zprávou je, že vše má řešení!

Jak se andropauza projeví fyzicky?

Většinou je to méně energie, pocit vyčerpání a ztráta svalové hmoty. Vlivem hormonů se najednou hůře buduje, zato se víc ukládá tuk. Hodně nepříjemné jsou návaly horka u mužů. I ty způsobuje rozkolísaná hladina hormonů. Předem nelze předpokládat, kdy nával zase přijde. Stupňují ho ale stresové situace a chvíle, kdy jsme ve fyzickém vypětí. 

Návaly horka u mužů často doprovází zvýšené pocení a to i na těch částech těla, kde byste to nečekali. Zajímavé je, že mohou přijít i v noci. Tehdy je dobré odlišit, zda se nemůže jednat např. o projev nachlazení, nebo zda má návaly na svědomí andropauza. 

Na návaly horka u mužů bohužel žádný zázračný lék neexistuje. Pomůžou ale doplňky stravy na podporu testosteronu, které mají za úkol zmírnit příznaky andropauzy jako takové. 

Doplňujte vitamíny a podpořte tvorbu testosteronu

Pestrý jídelníček plný základních minerálů a vitamínů je klíčem ke zdraví každého muže. Po čtyřicátém roce života by se měli zaměřit zejména na zinek, selen, vitamíny skupiny B či vitamín D. 

Kromě toho hodně pomáhá podpořit přirozenou tvorbu testosteronu v těle. Tím se dají ošálit projevy andropauzy. Vynikající je např. doplněk stravy ProMan Plus, který byl vytvořen právě za tímto účelem. Vedle toho jsou tu další možnosti: kvalitní spánek, pravidelná tělesná aktivita a eliminace stresu. 
 

Proman balení

ProMan PLUS

Přirozená podpora testosteronu

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan PLUS ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč, nic víc. Vaše zkušební balení obdržíte rovnou do vaší schránky.

Načítám formulář

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

Oleksandr Hlazachev, Kladno

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Filip Sviták, České Budějovice

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky