Doplněk stravy

Kdy brát hořčík? Ideální je magnézium na noc. Tady se dozvíte proč.

Rozhodli jste se sáhnout po doplňku stravy a nevíte, kdy brát hořčík? Podívali jsme se tomu na zoubek a zjistili jsme, kdy má výhodu magnézium na noc a kdy je fajn užít ho i během dne.

Kdy brát hořčík? Ideální je magnézium na noc. Tady se dozvíte proč.

Co je vaším cílem? 

Pokud užíváte hořčík, předpokládáme, že vás to napadlo z nějakého důvodu. A to je pro rozhodnutí kdy brát hořčík docela důležité. Vysvětlíme si to o pár řádků níže. 

Nejprve se zastavme u toho, na co je dobrý hořčík: 

 • Podporuje správnou funkci svalů.
 • Pomáhá nervové soustavě.
 • Je důležitý pro stavbu kostí.
 • Hraje podstatnou roli v rovnováze elektrolytů.
 • Příznivě působí na mozek a duševní zdraví.

Magnézium patří mezi nejrozšířenější prvky v lidském těle. Jako jiné minerály se ztrácí zvýšeným tělesným výdejem a pocením, proto myslete na jeho dostatečný příjem.

Chcete se dobře vyspat? Dejte si magnézium na noc.

Hořčík je zásadní výživou pro mozek a nervový systém. Má pozitivní vliv během únavy a vyčerpání a pomáhá nám zrelaxovat se. O to nám jde především večer. Díky hořčíku se můžeme kvalitněji vyspat a mozek dostane prostor pro regeneraci. 

To je důvod, proč je fajn dát si magnézium na noc. Pomůže nám uvolnit svaly i mysl, ale pozor - bude to chtít upravit celý režim před spánkem. Pokud budete sledovat televizi nebo počítač do noci, nebo si snad dopřejete alkohol či rodinnou hádku, nespasí vás ani ten nejlepší hořčík na světě.

Kdy brát hořčík? Ideální je magnézium na noc - ilustrační obrázek

Hořčík doplní energii během výkonu

Jste vášniví sportovci? Máte náročné zaměstnání nebo snad bandu neposedných dětí na hlídání? Zátěžové situace plné stresu naše tělo zvládá také za pomoci magnézia. V takových chvílích se ho spotřebuje o 10-20 % více, než za klidového režimu. 

Za těchto okolností si dopřejte hořčík už během běžeckého maratonu a nečekejte až na večer. Jak jsme zmínili, magnézium je důležité pro správnou činnost svalové soustavy a také na kosti. Jistě znáte babskou radu, která praví, že nejlepší je hořčík na křeče. 

Ať už ho budete užívat kdykoli, vždy zapijte magnézium velkou sklenicí vody. 

Spoléháte se na sílu hořčíku? Pak by vám neměl uniknout hořčík z mořských zdrojů. Má dobrou vstřebatelnost ať už ho budete užívat večer, nebo kdykoli během dne. 


 

ProMan PLUS balení

ProMan PLUS

Přirozená podpora testosteronu
Vyzkoušejte zdarma*

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

  • Zákaznická podpora:

   {{ reaction.text }}

Vložte svůj komentář:

©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se