Doplněk stravy

Co obsahuje vitamín B? Naplňte lednici masem a vnitřnostmi!

Věděli jste, že vitamínů B existuje celá řada? Přečtěte si, v čem nám prospívají a co obsahuje vitamín B z běžných potravin.

Co obsahuje vitamín B? Naplňte lednici masem a vnitřnostmi!

Kolik vitamínů B vlastně známe?

Většinou jednoduše mluvíme o vitamínu B a přitom netušíme, že jde ve skutečnosti o celou skupinu vitamínů a každý z nich nám prospívá jinak. I jejich zdroje jsou odlišné. Pojďme si udělat stručný přehled:

Vitamín B1 je také thiamin a najdeme ho v celozrnných obilovinách či pivovarských kvasnicích. Příznivě působí proti únavě. Pozor – během stresu jeho spotřeba stoupá!
Vitamín B2 nebo také riboflavin je obsažen ve vnitřnostech, vepřovém a hovězím mase. Vegetariáni by ho měli doplňovat jinou formou.
Vitamín B3 či niacin je např. ve vejcích, luštěninách, nebo třeba v tuňákovi. Potřebujeme ho pro tvorbu červených krvinek a má vliv na hladinu cholesterolu v krvi.
Vitamín B5 – kyselina pantothenová má také hlavní zdroj v mase a vnitřnostech. Napomáhá našemu metabolismu a je potřebná pro nervovou soustavu.
Vitamín B6, čili pyridoxin najdeme v makrele, droždí, vnitřnostech a obilovinách. Vitamín B6 je dobré doplňovat společně s hořčíkem. 
Vitamín B7, nebo biotin ocení především ženy, neboť pečuje o kvalitu kůže, vlasů a nehtů. Je ve žloutcích nebo ořeších, ale také v droždí
Vitamín B9 – kyselina listová je nesmírně důležitá pro vyvíjející se plod. Měly by ji užívat všechny těhotné ženy. Ačkoli se nachází v zelené a listové zelenině, je obtížné doplnit touto cestou potřebné množství.
Vitamín B12, tedy kobalamin, najdeme opět převážně v živočišných produktech jako je maso, vejce a mléčné výrobky. Podílí se na správné krvetvorbě.

Vitamíny skupiny B a jejich vliv na mužské zdraví

Najdeme je v mnoha doplňcích stravy a je to dobře. Vitamín B totiž hraje pro muže důležitou roli. Pomáhá hlavně bojovat se stresem a je výborný proti únavě a vyčerpání. Prakticky všechny vitamíny skupiny B mají vliv na nervovou soustavu a tedy i duševní zdraví. 
Které z nich by měli muži doplňovat ze všeho nejvíc? Je to vitamín B3, B6 a B12.

Shrnutí

Z toho, co obsahuje vitamín B, bychom vyzdvihli vnitřnosti. Jde o nedoceněnou potravinu, která má mnoho živin. Bohužel se na našich talířích objevuje jen málo. Ve vnitřnostech, případně mase najdeme většinu vitamínů skupiny B a proto by měli vegani a vegetariáni pamatovat na to, že by měli Béčko doplňovat i jinak
 

Proman balení

ProMan PLUS

Přirozená podpora testosteronu

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan PLUS ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč, nic víc. Vaše zkušební balení obdržíte rovnou do vaší schránky.

Načítám formulář

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

Oleksandr Hlazachev, Kladno

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Filip Sviták, České Budějovice

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky