Doplněk stravy

Deník osamělého mořeplavce

SLEDUJTE AKTUÁLNÍ POLOHU MICHALA KRYSTY ONLINE ZDE

Kde se zrodil nápad?

„Je mi 6 let a poprvé sedám do lodi. Je to malý laminátový kajak a já poznávám, jaké to je houpat se na vodě. Poprvé cítím sílu proudu a větru který mě odnáší na druhý břeh.“

Tak popisuje své první vzpomínky na „mořeplavbu“ Michal Krysta. Jeho silná vůle zhmotnit svůj sen stojí za zrodem lodi, kterou si vlastnoručně postavil a se kterou se právě nyní vydává sólo závod přes Atlantik.

ProMan PLUS se stal hrdým partnerem jeho snu. A protože milujeme příběhy stejně jako vy, velmi rádi jsme přispěli na tento projekt plný adrenalinu.

Pokud chcete sledovat závod a průběžné umístění Michala Krysty online, klikněte sem.

Sledujte dění od toho nejnovějšího, až k jeho počátku!

S delfíny v „zádech“

Díky kameře upevněné na trupu své lodi může sledovat delfíny, otírající se o kýl jeho lodi. Plují prý tak blízko jeho lodi, že je možné si je pohladit.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti?

Chce vyzkoušet nejen odolnost své lodi, ale i tu svou. A tak se rozhodl trénovat kvalitní odpočívání a vydržet nespat 10 dní. Dá se to vůbec? Sledujte další příspěvky.

Na tréninku z Francie do Portugalska

Na samotný start chce ale Michal Krysta dorazit už trochu sžitý se svou lodí. Pro rozplavbu si tedy zvolil start z francouzského pobřeží, odkud chce do Portugalska vyplout.

Na značky!

Podařilo se a loď míří vstříc prvním příběhům. Z Moravského Týnce rovnou do portugalského Lagosu, kde 31. 10. ve 13:30 odstartuje svou první etapu.

Vítr málem odvál naděje

Michal Krysta popisuje svou loď s označením McIntyrova ClassGlobe 5.80 jako jednoduchou, dostupnou, bezpečnou a schopnou vydržet i náročné povětrnostní podmínky na dlouhých plavbách přes oceán. První velký vítr zažila ještě v této stodole. To když devastoval Moravu hurikán, jen 1500 metrů vzdálený této stodole. Jeho přátelé v Hruškách takové štěstí neměli. Michal jim tedy týden pomáhal s odstraňováním suti. Nakonec měl co dělat, aby stihl loď dostavět a vyrazit.

Jak se rodí loď

„Unikátnost celého projektu je v tom, že si závodníci musí loď, se kterou poplujou, postavit sami a já jako jediný Čech se do téhle bláznivé akce pouštím," říká. Michal Krysta a začíná se stavbou lodi.

©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se