Doplněk stravy

V čem je dobrý hořčík pro muže?

Nejvíc hořčíku v našem těle najdeme v kostech a zubech. Už proto je jasné, že je to základní složka našeho jídelníčku, a měli bychom pamatovat na jeho dostatečný příjem. V čem ho najít?

V čem je dobrý hořčík pro muže?

Energie, soustředění a psychická odolnost

Potřebujete se koncentrovat na důležitý výkon, nebo se o vás pokouší psychické vypětí? I tady pomůže hořčík. Hořčík totiž přispívá normální funkci nervové soustavy a psychické činnosti. Pomůže nám zlepšit odolnost vůči stresu, a zároveň dokáže zklidnit nervový systém. V moderní době, kdy je vyvíjen tlak na výkon, a naše životy jsou spíš závodem s mnoha překážkami, má organismus vyšší nároky, co se doplnění hořčíku týče.

Zatočte s únavou díky hořčíku

Hořčík je skvělým bojovníkem proti únavě, a pomáhá zmírnit vyčerpání. Až 30% naší celkové energie spotřebuje mozek, a ve chvílích, kdy jsme ve větší zátěži, i víc. Minerál hořčík pomáhá mozku a nervové soustavě v její činnosti. Zkrátka, podílí se na tom, aby vše fungovalo, jak má. Pokud se cítíte často unaveni, zaměřte se na své zdraví a jezte potraviny bohaté na hořčík, nebo tělu dodejte hořčík doplňky stravy.  

Hořčík na svaly

O hořčíku na křeče jste už jistě slyšeli. Pomáhá totiž správné činnosti svalů, a tím se podílí i na tom, že pracují bez křečí a nepříjemných záškubů. Hořčík se podílí na celkové fyzické kondici, což je zejména pro muže důležité. A netýká se to jen sportovců – s přibývajícím věkem by se o svalovou soustavu měl starat každý muž. Myslet na dostatek bílkovin ve stravě, a také na hořčík na svaly. Nedílnou součástí kondice je pak pohyb. Právě protažení a posilování svalů je udrží dlouho silné a funkční. Svalová hmota totiž postupem času ubývá čím dál více. Právě hořčík je minerál, který pomáhá k tvorbě energie ve svalech. 

Hořčík ve stravě přijímáme stále méně

Tak, jak se mění společnost a její způsob života, mění se i skladba jídelníčku běžného člověka. Jíme čím dál méně luštěnin, listové zeleniny, a naopak se zvyšuje konzumace soli. Právě sůl pomáhá hořčík vylučovat z těla pryč, což je nežádoucí. Některé výzkumy ukazují, že vlivem půdy, která ztrácí kvalitu, se produkuje i ovoce a zelenina méně bohatá na hořčík. Za nejlepší zdroje hořčíku obecně platí čočka, hrách, datle, ořechy všeobecně, a také maso a ryby. Jak často se objeví na vašem talíři?

Proman balení

ProMan PLUS

Přirozená podpora testosteronu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan PLUS ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč, nic víc. Vaše zkušební balení obdržíte rovnou do vaší schránky.

Načítám formulář

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

Oleksandr Hlazachev, Kladno

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky

Větší výkonnost díky ProMan Plus

Větší výkonnost díky ProMan Plus

Filip Sviták, České Budějovice