Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Doplněk stravy

Jak podpořit mužské zdraví? Zkuste hořčík, zinek a selen!

06. 10. 2020

Ovšem nejsou to pouze minerály, které pomůžou zdraví mužů. Po čtyřicítce je důležitá potence, zdravá prostata a močové cesty, ale také fyzická síla a mužnost.

Myslete na budoucnost

Ačkoli vás ještě zdravotní problémy netrápí, je dobré myslet dopředu, a dělat vše proto, abychom si zdraví a kondici udrželi co nejdéle. Ideální cestou je správný jídelníček. Muži by do něj měli pravidelně zařazovat dostatek minerálních látek. Samozřejmostí je pak nekouřit, nepít příliš alkohol, a přiměřeně se hýbat. 


Zinek v potravinách

Jeho zdrojem jsou dýňová semínka, kvasnice, ústřice a krevety, ale také vnitřnosti. Abychom z těchto potravin získali potřebnou dávku zinku, museli bychom jich sníst velké množství. Ideální jsou proto vhodné doplňky stravy. 


Hořčík v potravinách

Nedostatek hořčíku může mít za důsledek nepříjemné křeče, často postihující lýtkový sval. Zejména v noci nás může vzbudit bolestivá křeč, které pomůže jen protažení končetiny. Pro svaly je hořčík základním minerálem, který ke své správné funkci potřebují neustále. Minerály z těla odchází pocením, pamatujte proto na to, že pokud trpíte na nadměrné pocení, je dobré doplňovat celé spektrum minerálů. 


Selen v potravinách

Selen je stopový prvek, který chrání před oxidativním stresem, podílí se na dobré imunitě, a přispívá k normální spermatogenezi. Nejvíc selenu v potravinách najdeme v tučných rybách a ořeších. Nedostatek selenu se může projevovat zhoršeným psychickým stavem.

Bylinky pro muže

Pro povzbuzení fyzické i duševní síly je ideální ženšen. Přezdívá se mu poklad čínské medicíny, a účinky ženšenu samozřejmě pozitivně pocítí i ženy. Vrbovka a kotvičník jsou perfektní byliny na prostatu. Pravda, čaj nechutná zrovna nejlíp, ale pokud je vám přírodní medicína blízká, jistě budete spokojeni. 


K udržení kondice je důležitý pohyb

Protože co se nepoužívá, to odchází. Svaly a celý pohybový aparát je třeba udržovat v aktivitě i v pokročilejším věku, byť jen procházkami do přírody. Pohyb na čerstvém vzduchu navíc pomůže okysličit mozek a celé tělo, a vyplaví do krve endorfiny. Přezdívá se jim hormony štěstí, protože nám navodí pocit radost a dobré nálady.
 


Proman balení

ProMan Plus

Přirozená podpora testosteronu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan Plus ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč, nic víc. Vaše zkušební balení obdržíte rovnou do vaší schránky.

Načítám formulář

Je dobré myslet na to, co děláme pro své zdraví

Je dobré myslet na to, co děláme pro své zdraví

Martin Karvan, Zdíkov

Díky ProMan Plus se necítím unavený

Díky ProMan Plus se necítím unavený

Zdeněk Kolář, Švihov

ProMan Plus je mou tajnou zbraní

ProMan Plus je mou tajnou zbraní

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky