Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Únavový syndrom – proč jím muži trpí, a čím je chronická únava zapříčiněna?

06. 8. 2020

Stres, vyčerpání, špatná nálada – kdo by je neznal. Únava je přirozená věc, kterou nám naše tělo dává signál, že potřebuje zvolnit. Ale co když se dostavuje čím dál častěji, nebo nás vůbec neopouští?

Chronický únavový syndrom je onemocnění, které není snadné odhalit. Projevuje se totiž velmi neurčitými příznaky. Nespavostí, únavou, podrážděností, zkrátka se člověk necítí ve své kůži. To, že se s podobnými obtížemi potýkáte, ale vůbec nemusí znamenat, že se o únavový syndrom jedná. Na vině je dost pravděpodobně věk, přetížení z práce a hektický životní styl.

Člověk není robot

A nemůže celý život fungovat se stejným fyzickým i psychickým nasazením, jako když mu bylo dvacet. Je přirozené, že organismus podléhá změnám a stárne, a že o pár desítek let později už na vše nestačíte. Hlava by chtěla, ale tělo už nemůže. Řešením je zvolnit, a své tělo povzbudit správnými živinami.

Výživa pro celé tělo

Možná, že jste své tělo roky trochu zanedbávali – dokud fungovalo bez problémů. Teď je na čase mu trochu dobít baterky. A to jak vyváženou a výživnou stravou, tak pravidelným a přiměřeným pohybem. Ohromně důležitá je v bojování s únavou očista mysli, a odhození starých problémů. Z přírodních prostředků, které na vyčerpání a únavu platí, stojí za zmínku ženšen, pískavice řecké seno a damiana. Právě tyto rostliny jsou nakopávače energie, s mnohonásobně lepšími účinky, než má třeba káva. 

Změňte svůj životní styl

Stálá únava je důsledkem dlouhodobého vystavení stresovým situacím a přetěžování organismu. Řešení proto nepřijde přes noc. Bohužel pro mnohé z nás, základním krokem je zbavit se škodlivých návyků, jako je kouření, pití alkoholu a lenošení. Protože chronická únava nemá pouze jednu příčinu, je důležité podívat se na svou životosprávu z mnoha úhlů pohledu.

Protože chronická únava je nepříjemný, ale hodně nespecifický příznak, který doprovází mnoho onemocnění, vyplatí se navštívit lékaře. Zhruba od 40. roku života je navíc na čase začít se o své tělo starat více, než doposud. To zahrnuje i pravidelné preventivní prohlídky u lékaře.  
 


Proman balení

ProMan Plus

Přirozená podpora testosteronu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan Plus ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč

Načítám formulář

ProMan Plus je mou tajnou zbraní

ProMan Plus je mou tajnou zbraní

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky

Je dobré myslet na to, co děláme pro své zdraví

Je dobré myslet na to, co děláme pro své zdraví

Martin Karvan, Zdíkov

Když je prevence, tak se i zdraví upevní

Když je prevence, tak se i zdraví upevní

Zdeněk Frnoch, Prachatice