Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Fakta a mýty o testosteronu

10. 8. 2020

V posledních letech se pozornost společnosti, a to nejen té mužské části, zaměřila na slovo testosteron a začala ho skloňovat ve všech pádech. Co ale testosteron pro naše tělo znamená, kde se bere, proč ho potřebujeme a jaké informace o něm jsou mýty? Chcete znát pravdu? Pak pokračujte ve čtení a nechte se vědou přesvědčit, že i ve Vás žije možná pár polopravd.

Co je testosteron a na co všechno má vliv? 

 

Testosteron je u mužů hlavní hormonální steroidní hormon a jeho účinky se do nás promítají v několika směrech. 
Objevuje se v nás v podstatě již u samého zrodu plodu, kdy spermie proniknuvší do vajíčka s nadvládou chromozomu Y, určujícího právě pohlaví dítěte, tedy chlapce, má stejnou hladinu testosteronu v sedmém týdnu jako ve věku dospívání – v pubertě. Neuvěřitelné, že?


Proč jsme méně empatičtí než ženy?

Testosteron nedefinuje jen pohlaví plodu, ale v oblastech mozku formuje nervová zakončení a přímo snižuje počet elektrických přenosů mezi pravou a levou hemisférou. Výhodou je, že jako muži máme větší sklon vynikat v matematice či přírodovědě. Nevýhodou, ale spíše pro ženy, je naopak to, že jsme méně empatičtí. Věda nám alespoň dala nějaké razítko a nám samotným určité vysvětlení, proč ženy někdy nechápeme. 


Háro až na paty

Testosteron je stavitelem všeho, co na sobě jako muži považujeme za velmi důležité a co nás v pubertě od žen výrazně odlišuje. Tzv. Adamovo jablko, tedy ohryzek, je jasný rys a návod, jak vždy neomylně odhalíte muže převlečeného za ženu. 
V pubertě nás testosteron obaluje chmýřím později přecházejícím ve vous a jiná ochlupení a především má za následek naši sexuální touhu, erekci a produkci spermií. 
Možná vás překvapí, že testosteron pomáhá udržet normální krevní obraz, ovlivňuje sílu kostí, svalovou hmotu a především i Vaši náladu. 


Co všechno ovlivňuje hladinu testosteronu? 

Pokud byste ho na sobě chtěli měřit, pak vaše tělo bude vykazovat odlišné hodnoty i v průběhu jediného dne. Samotným faktorem ovlivňujícím vaši hladinu může být už jen nedostatek spánku. Denní hladina může klesnout i o 15 %, pokud si nedopřejete více jak 5 hodin. Největší úbytek ale obecně nastává u mužů ve věku kolem 30 roků věku. Následně ubývá každý rok nemilosrdně až
o 2 %. 

Pravda a mýty 

Nepravda: Nadměrná hladina testosteronu zapříčiňuje u člověka nekontrolovatelnou agresivitu. 
Pravda: Ve skutečnosti muži bývají náladovější a více znepokojení naopak s nižší hladinou testosteronu. Existují i důkazy, které naznačují, že naopak léčba testosteronem může snížit negativní pocity. 


Nepravda: Vysoká hladina testosteronu způsobuje u mužů plešatost. 
Pravda: Plešatost není známkou mužnosti a není spojena s vysokou hladinou testosteronu. Jedná se především o genovou dědičnost. 
 

Jak se tedy bránit proti nízké hladině testosteronu? 

Nízká hladina testosteronu není nikterak nebezpečná, ale řekněme, že život jedince s ní nese jistá negativa. 
Horem dolem se budete dočítat o potřebě navýšení této hormonální hladiny, kterou Vám doporučíme i my. Známe totiž onen rozdíl před a po. 

Jaký produkt si vybrat? 

Pokud budete hledat produkty, které slibují řešení Vaší hladiny testosteronu, dbejte prosím v první řadě o své zdraví, tedy o kvalitu takových doplňků. Ujistěte se, že přípravky splňují náročná kritéria na zdravotní tvrzení, která mají v první řadě chránit vaše zdraví. 
Naše potravinové doplňky jsou ryze přírodní a jsou ověřeny miliony uživateli ve 12 zemích. Jen v ČR jej užívá na 400.000 uživatelů. To je jistě číslo, které Vás přesvědčí, že jste našli bezpečný produkt, který hledáte. 
 

 

 

 

  Zdroj: dne 04.06.2020, web: https://blogs.webmd.com/mens-health/20190730/testosterone-debunking-the-myths


Proman balení

ProMan Plus

Přirozená podpora testosteronu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan Plus ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč

Načítám formulář

Je dobré myslet na to, co děláme pro své zdraví

Je dobré myslet na to, co děláme pro své zdraví

Martin Karvan, Zdíkov

Větší výkonnost díky ProMan Plus

Větší výkonnost díky ProMan Plus

Filip Sviták, České Budějovice

Když je prevence, tak se i zdraví upevní

Když je prevence, tak se i zdraví upevní

Zdeněk Frnoch, Prachatice