Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde

Pokles hladiny testosteronu u mužů po třicítce lze zastavit

20. 10. 2020

Andropauza se objevuje plíživě a nenápadně, zato nepříjemností dokáže způsobit víc než dost. Stále se mluví o hormonálním systému u žen, jejich cykličnosti a na konci plodného období přichází menopauza. Věděli jste ale, že podobným procesem procházejí i muži?

S čím se můžete setkat?

Změny nálad, poruchy erekce, vypadávání vlasů, únava a podrážděnosti. To jsou jen některé nepříjemné stavy, které mají za příčinu nedostatek mužského pohlavního hormonu. Obvykle se nejvíce projeví kolem 40-45 roku života, ačkoli pokles testosteronu začíná postupně už mnohem dříve.


Pokud se však muži zaměří na péči o své zdraví, mohou významně zpomalit stárnutí a zejména nedostatečnou tvorbu testosteronu. Základem by měla být vhodně zvolená strava – existují totiž potraviny, které mužské hormony ovlivňují. Přesněji řečeno vitamíny a látky v nich obsažené. Jsou to především Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které nalezneme hlavně v tučných mořských rybách. Dále zinek, hořčík a selen, a také vitamin B. 

Pohyb a adrenalin


Kromě stravy je ale pro tvorbu testosteronu perfektní pohyb – fyzická aktivita a adrenalin Vás doslova nakopnou. Nezapomínejte však na vyváženost sportovního výkonu a odpočinku. Nejlepší čas pro tvorbu testosteronu je během spánku. Mimo to má relaxace význam pro odbourávání stresu, který nepotřebuje nikdo z nás.

Spodní prádlo


Zajímavým, ale naprosto logickým tipem je výběr správného spodního prádla. Produkce testosteronu probíhá ve varlatech, která potřebují o něco nižší teplotu. Nošením těsného prádla či kalhot dochází naopak k jejich zahřívání. Pozor by si měli dát i ti, kteří s oblibou pracují s laptopem položeným v klíně. I ten zahřívá tuto oblast a zbytečně narušuje mužské zdraví. 


Nejjistější a nejsnadnější cestou je zabránit poklesu produkce testosteronu pomocí doplňků stravy. Ty dnes navíc obsahují většinou další živiny, které mužský organismus potřebuje, a přispívají mimo jiné kvalitě vlasů, pleti, psychiky či dodají ztrácející se energii.
 


Proman balení

ProMan Plus

Přirozená podpora testosteronu

* platíte pouze poštovné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan Plus ZDARMA*

*platíte pouze poštovné 49 Kč, nic víc. Vaše zkušební balení obdržíte rovnou do vaší schránky.

Načítám formulář

Díky ProMan Plus se necítím unavený

Díky ProMan Plus se necítím unavený

Zdeněk Kolář, Švihov

ProMan Plus je mou tajnou zbraní

ProMan Plus je mou tajnou zbraní

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky

Je dobré myslet na to, co děláme pro své zdraví

Je dobré myslet na to, co děláme pro své zdraví

Martin Karvan, Zdíkov